17 Nisan 2010 Cumartesi

yine arı yüklü kamyon devrilmesi

Kovan yüklü kamyon devrildi

Antalya'dan aldığı arıları Rize'ye götüren kamyon, Ünye'de devrildi. Ortaya saçılan arıların intikamı ise ağır oldu!
Ordu'nun Ünye ilçesinde devrilen arı kamyonunu haber yapmaya giden haberciler, arıların sokması sonucu hastanelik oldular.

Edinilen bilgiye göre, Antalya'dan aldığı arıları Rize'ye götüren Tezer Erdem'in kullandığı 53 K 6117 plakalı kamyon, saat 06.00 sıralarında Ünye'nin Gölevi Mahallesi'nde kaza yaptı. Devrilen kamyonda bulunan 269 arı kovanı yola saçıldı.

Arılar yüzünden trafik aksadı. Ünye'den çağırılan arıcılar özel kıyafetlerle kaza yerine giderek yola saçılan kovanları toplayıp başka bir kamyona yüklemeye çalıştı.

Kazayı duyarak olay yerine giden haberciler, arıların gazabına uğradı. Muhabirler Hamza Alp ile Ahmet Yenin'e arılar saldırdı. Haber yapmak isterken 'haber' olan gazeteciler, çok sayıda arının sokması sonucu Ünye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldılar.
Alp'in üzerinden 10, Yenin'in üzerinden ise 30 arı iğnesi çıkarıldı. Serum verilen gazeteciler, yaklaşık 1 saat süren tedavilerinin ardından taburcu edildiler. Şoförü de arıların soktuğu öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

3 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Kadıoğlu,yazık ama muhabirleri allah korumuş,allerjileri olsaydı imamın kayığına binerlerdi.Temennimiz böyle üzücü olayların hiç yaşanmaması,işlerinizde başarı ve kolaylık dileklerimle.

ÇELİK ARICILIK dedi ki...

ALLAH, kimseye böyle bir kaza yaşatmasın.arılarını gezdiren tüm arıcı kardeşlerimize de kazasız bir şekilde gidecekleri yerlere ulaşmayı nasip etsin.

mahmudiyearicilik dedi ki...

Arıcılara geçmiş olsun. Allah kimsenin başına vermesin.
Saygılar.